Jaké to bylo v Přibicích na zahájení 2013?

Dne 4. května 2013 se uskutečnilo již tradiční zahájení cyklosezóny 2013 – tentokrát v obci Přibice ve spolupráci obce Přibice a svazku obcí Cyklistická stezka Brno – Vídeň. Sponzorem akce byl také Avion shopping park Brno. Do Přibic na fotbalové hřiště, kde se akce konala, se sjelo asi 400 cyklistů. Při prezenci obdržel každý cyklista sladké přivítání v podobě buchty a  tašku s logem Avion shopping parku s upomínkovým předmětem s logem cyklostezky Brno – Vídeň s vyznačením místa a roku konání akce spolu s informačním letákem o zajímavostech v obci Přibice a dále pak mapky okruhů kolem Přibic.

Všechny přítomné přivítala starostka obce Přibice Marie Bednářová, po ní následovala zdravice hostů.
Obec se na tuto akci dobře připravila a pro cyklisty přichystala pestrý program. Vystoupil zde Jiří Škoda – cyklistický reprezentant bývalého Československa, držitel bronzové medaile v silničním závodě družstev na Letních olympijských hrách v Moskvě v roce 1980, Jiří Zimovčák – velocipedista na historickém kole, který projel trať Tour de France a Giro di Italia, každoročně od roku 2010 spoluorganizuje veřejné cyklotour „Na kole dětem“ napříč ČR – sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí.
Vystoupily zde také mažoretky z Pohořelic s tanečním kroužkem MŠ Přibice a k poslechu hrála živá hudba „Máš čas band“ a „Los Brňos“.

Programem provázel moderátor brněnského rádia Magic Jiří Flaisig. Všichni účastníci mohli také shlédnout výstavu obrazů a historických mincí a účastnit se bohoslužby v kostele – požehnání kol přibickým panem farářem. Pro cyklisty byly připraveny 2 okruhy - malý cyklookruh 5 km (po památkách obce Přibice s možností projížďky po terénní trati AMK Ivaň, kde se pořádají mezinárodní autokrosové závody),
- velký 13 km k soutoku řeky Jihlavy a Šatavy a zpět. Připravené bohaté občerstvení uspokojilo všechny zúčastněné – točené nealko pivo, kofola, Gambrinus, Starobrno, živáňská pečeně, grilovaná cigára, uzené klobásy, ochutnávka vín místních vinařů, stánek s pečivem Karlovy pekárny, aj.

A protože se vydařilo i počasí, odjížděli cyklisté velice spokojeni.
Všem, kteří se o toto vydařené odpoledne zasloužili, děkujeme!
Fotogalerie